Rubriky
Zahraničí

Vánoce v Poznani

Poznaň leží jedno z nejstarších a také největších měst Polska. Je plné historických památek, které vám vezmou dech. Toto krásné malebné město pořádá také Vánoční trhy.

Staré město v Poznani

O Poznani

Město Poznaň je na řece Wartě. Je to významný dopravní uzel mezi Berlínem a Varšavou. Nachází se na Velkopolském vojvodství. Je zde mnoho kultury a také pamětihodností. Poznaň je důležité turistické centrum.

Historie města Poznaň

Poznaň je osídlena již od dávných dob. Stala se hlavním městem polského státu za dob Piastovců. Nejslavnější období bylo v letech 968. Poznaňská katedrála Svatého Petra a Pavla je nejstarší polskou katedrálou. Město se dále rozvíjelo hospodářky, v 16. století byla vybudována radnice a měšťanské domy v jejím okolí. Prošla si mnoha staletím historických změn a dnes je příjemným městem, kde můžete strávit jako léto, tak také Vánoce.

Významné památky Poznaně

Nejzajímavější památkou je Staré náměstí, kde se vánoční trhy konají. Město je pěkně nasvíceno a na náměstí je hromada stánků. Lemují je krásné měšťanské domy, z nichž nejhezčí je radnice. Jsou vymalovány v pestrých barvách. Spatříte také dvě zajímavé kašny s postavami z mytologie.

V Národním muzeu si můžete prohlédnout umělecké sbírky a slavné obrazy. Co je zajímavé je zde také Croissant muzeum. Pečou se zde croissanty již 150 let a můžete si zde sami vyrobit croissant podle originální receptury. Impozantní novorománský Císařský zámek vybízí k prohlídce. Má dvě křídla a postaven byl v roce 1905. Je využíván jako kinosál, loutkové divadlo a jsou zde pořádány hudební představení.

Archeologické muzeum vlastní sbírky z polského pravěku, egyptské, kamenné a skleněné, je zde mnoho zajímavých artefaktů, které vyprávějí o dějinách. Krásný je také Farní kostel římskokatolická bazilika, která je barevně vymalovaná. Při procházce městem můžete navštívit i historické muzeum, literární, historických kostýmů, včelařské a čokoládové. Také několik galerií. Je tu co dělat jak v zimě, tak i v létě.

Přírodní zajímavosti a aktivity Poznaně

Rekreaci si užijete u jezera Malta, které je na řece Cybině. Bylo vybudováno v roce 1952. Voda je zde hluboká až 5 metrů. Můžete pěstovat sporty, jako jogging nebo plavání a také rybolov. Na březích jezera i ve vodě se nachází mnoho atrakcí, jak sportovních, tak kulturních. Pravidelně se zde koná divadelní festival nebo veslařské závody.

2,2 km dlouhé jezero Malta v Poznani. Nalevo tribuny pro veslařské závody

Vodní park Termy Maltańskie s bazény s přírodní termální vodou a aquaparkem vás jistě zaujme stejně jako Park Wodny Octupus s rozlehlým bazénem. Odpočinek najdete i v Poznaň Palm House nebo Malta ski, kde si můžete v zimě zalyžovat. Novou energii naberete u jezera Rusalka nebo v Parku Krajobrazowem Puszcza Zielonka.
Poznaň je krásné město, kde je mnoho aktivit v zimě i v létě. Čeká vás nejen prohlídka města a nákupy, ale i sportovní či kulturní zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *