Rubriky
Česká republika

Toulky jižní Moravou se psem a dětmi

Když se řekne jižní Morava, většině se vybaví výlety za vínem nebo na kolech. Ale i když neholdujeme kolům nebo vínu, své si zde najdou i rodiny s malými dětmi a psem. Někdy je obtížnější se vydat se svým mazlíčkem na dovolenou, neboť ne všude jsou psi vítání. Zde je několik tipů, jak skloubit dovolenou s dětmi a psem.

Lednicko-valtický areál
Lednický zámek

Ubytování

Pohodlné ubytování se dá najít v každé vinařské obci. Skvělý tip pro nenáročné – najít si ubytování přímo ve vinném sklípku. Mnoho vinařů poskytuje i tuto formu ubytování.

Výlety

V každém okolí Vašeho ubytování naleznete rozhlednu. Je jich zde opravdu hodně. V Boleradicích se nachází rozhledna Nedánov s výškou 26 m a rozhledem opravdu do celého okolí včetně Pálavy a vodní přehrady Nové Mlýny. V Bořeticích se nachází rozhledna Kraví hora s výškou 14 m nebo v Hustopečích Mandlová s výškou cca. 17 m.

Nové Mlýny
Vodní nádrž Nové Mlýny

Výborným tipem na výlet je Lednicko-valtický areál, kde se dá strávit opravdu celý den – dáte si výborný oběd v restauraci
U Volhy, přímo v areálu lednického parku navštívíte skupinu Zayferus s ukázkami dravců a zajdete plynulým krokem i na Janův hrad. Pro děti bude jistě zážitek projet Lednicko-valtický areál po kanále na lodi. Jsou zde zajištěny komentované plavby.

Výlet do Klentnice – zde stojí za návštěvu Sirotčí hrádek s výhledem na celou vodní nádrž Nové Mlýny a Děvičky, kam se dá vycházkovým krokem dojít po hřebenu pěšky. Je to menší procházka, kterou zvládnou i děti. Skvělým tipem na výborné občerstvení je Café Fara, kde vaří lahodnou kávu a dají vám osvěžující domácí limonádu. Kavárničku můžete navštívit i s Vaším čtyřnohým přítelem, pro děti je zde zajištěn hrací koutek.

Dívčí hrady - Děvičky
Dívčí hrady – Děvičky

Dívčí hrady (Děvičky) – z obce Pavlov, která se nachází přímo pod hradem, se vydáte lehčím stoupáním přímo k zřícenině hradu. Odtud bude krásný výhled na celý kraj včetně přehrady Nové Mlýny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *