Rubriky
Zahraničí

Kam vyrazit na Vánoční trhy

Vánoce se blíží a vy přemýšlíte, kde nakoupit dárky. Nabízíme vám několik měst Evropy, kam vyrazit na Vánoční trhy. Užijete si krásná historická města s dřevěnými zasněženými stánky plné dárků, které voní svařeným vínem a medovinou.

Vídeň

Vídeň je jedno z nejpopulárnějších měst, kde se konají Vánoční trhy. Krásně nasvětlené stánky ukrývají mnoho řemeslných tradičních výrobků. Můžete si zde zakoupit dřevěné hračky, nádobí, keramické hrnky, mísy, vázy, ručně dělané svíčky mnoha tvarů a barev, vánoční ozdoby a tradiční betlémy.

Vídeň vánoční trhy

Vánoční trhy jsou rozmístěny do vesniček, které se nacházejí po celé Vídni. U radnice, na zámku Belvedér, Schönburnu, u Lichtenštejnského paláce a na Karlově náměstí. Ve stáncích bude občerstvení, perníčky, sýry a mnoho specialit. K nim si dáte svařené víno nebo sladkou teplou medovinu.

Drážďany

Vánoční trhy v Drážďanech jsou nejstarším trhem na světě. Fungují od roku 1434. Je tu každoročně vytvořeno vánoční městečko s mnoha stánky, ve kterých si můžete zakoupit vánoční ozdoby, čokoládu, hrnečky, řezbářské kousky, látky s modrotiskem a další oblíbené vánoční dárky. K jídlu si dáte vánoční štolu, langoše nebo uzené a na pití horkou čokoládu, čaj či svařené víno.

Drážďany vánoční trhy

Budapešť

Vánoční trhy v Budapešti na Vörösmartyho náměstí jsou také velmi oblíbené. Určitě byste je měli navštívit. Konají se až do Nového roku a jsou rozmístěny i v okolí náměstí. Vánoční Budapešť je krásně nasvícena. Ve stáncích s občerstvením můžete ochutnat langoše a různé guláše, opravdu dobře se tady najíte. K pití bude sladké červené maďarské svařené víno, které vás zahřeje. Nakoupíte si tradiční výrobky, koření, keramiku a spoustu dalších dárků.

Budapešť vánoční trhy

Praha

V Praze na Staroměstském náměstí jsou Vánoční trhy s velkým nasvíceným stromem a hromadou stánků. Prodávají se zde adventní věnce, dřevěné i keramické výrobky. Můžete se těšit také na betlém a bohatý program, Mikulášskou nadílku, Hrnčířské a řemeslné trhy, Perníkové jesličky a Betlémy v Betlémské kapli. Dáte si teplou čokoládu, svařené víno a ohřátou medovinu. Ochutnáte trdelník nebo staročeské placky, pražskou šunku či horké kaštany. Spatříte ukázky tradičních lidových řemesel.

Praha vánoční trhy

Poznaň

Poznaň je krásné historické město, ve kterém se konají Vánoční trhy již několik staletí. Renesanční interiéry pod nasvícením vytvářejí skvělou vánoční atmosféru. Dřevěné stánky jsou rozmístěny na náměstí a můžete si tu koupit mnoho zajímavých dárků. Cukrovinky, vánoční ozdoby, dřevěné výrobky a mnoho dalšího. Uvidíte také ledové sochy a ochutnáte nejen svařené víno, ale také svařené pivo, což je místní specialita. Bude se zde také konat Festival umění a řemesel.

Poznaň vánoční trhy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *