231ZOBRAZENÍ


Máte rádi zimní sporty, respektive rádi běžkujete, nebo naopak upřednostňujete spíše sjezdové lyžování? Patříte spíše mezi vyznavače letní dovolené a chcete si užívat jak relaxace na pláži, ale také si trochu zasportovat? V ČR pak není prakticky lepší varianta, než vyrazit na Lipno, což znamená, že zde budete muset najít odpovídající ubytování. Lipno je ale pochopitelně oblíbenou turistickou destinací už několik desítek let, a tak je na každoroční nával turistů připraveno. Vzhledem k výše zmíněným výhodám jak letní, tak zimní dovolené navíc jejich počet stále stoupá.

Když přejdeme konkrétně ke kempům, je nesmírně jednoduché, proč se stále drží na špičce, co se týče oblíbenosti různých variant ubytování. Ubytování Lipno je totiž stále nejoblíbenější mezi Čechy a ti na dovolené samozřejmě rádi ušetří a vyrazit pod stan do kempu je možná tou vůbec nejekonomičtější variantou. Na druhou stranu možná namítnete, že Lipno je také plné turistů, především Holanďanů. To je samozřejmě pravda, nicméně ti v malé míře jezdí do drahých hotelů, většina jich ale vyrazí s karavanem kam jinam než do kempu, což je pro ně ideální ubytování. Lipno je tak doslova prošpikované různými kempy, především samozřejmě na samotném pobřeží.

 Pokud se podíváme na to, co vám kempy na Lipně nabídnou, bude to pravděpodobně u všech podobné a ono asi nic jiného nebudete čekat, pokud si vyberete tento druh ubytování. Ubytování Frymburk, to je v první řadě koupání, takže drtivá většina kempů má svou pláž, ale obvykle také půjčovnu kol, rybářských prutů a podobně. Typická jsou také hřiště na volejbal, pingpongové stoly atd. Můžete najít i pár luxusnějších kempů, i když tam už zase není tak zajímavá samotná cena, kvůli které obvykle lidé kempy volí.