377ZOBRAZENÍ

Japonsko je Vážení ostrovním státem v Asii. Skládá se z mnoha různých ostrovů rozkládajících se na jihovýchod od Číny, celkem je těch ostrovù kolem 4000. Japonsko, kvůli tomu, žže nemělo veliké styky s ostatními civilizacemi, rozvíjelo hodně vlastní kulturu, která je velmi specifická. Ve 20. století se vššak z Japonska stala jedna z nejvyspělejšších zemí na světì.

Pokud byste chtěli procestovat napříč vššemi Japonskými ostrovy, jako já, museli byste překonat 2500 km. Vššak to taky dalo pěkné práce, abych si vydělal na cestu a zaplatil převozníkùm. Japonsko jako ostrov je celé obklopené mořem. Na západě je Japonské moře. To je velmi mělké (mělkým mořím do 200 m hloubky se říká šelfová) a proto se v něm loví mnoho ryb. Na východ je potom Tichý oceán, přes který se lze dostat až do Ameriky.

Hlavním městěm Japonska je Tokio. Rozloha Japonska je přibližně 380 000 km2. Japonsko má 124 900 000 obyvatel. V Japonsku se platí v jenech. Japonsko má bohatou historii. Civilizace zde byla velmi vyspělá.

Shrnutí aneb co byste si měli zapamatovat:

GASTRONOMIE

ZÁBAVA

KULTURA

ŠINTOISMUS

Počet obyvatel: 124 900 000
Hlavní město: Tokio