669ZOBRAZENÍ

 
Severské země patří u nás mezi čím dál oblíbenější destinace.Lákají především na nádherné přírodní scenérie. Každá ze severských zemí má navíc svá specifika – Norsko láká na rybolov,Dánsko na památky a zajímavosti, Švédové na svou srdečnost a kultivovanost. Vyhledáváte-li romantiku, najdete ji určitě v Irsku nebo na Islandu.

Do Norska za sportemi turistikou

Norsko ohromí každého návštěvníka svou neposkvrněnou přírodou –strmá skaliska zde lemují Atlantik. K vidění jsou stovky vodopádů, kouzelné fjordy se svými zákoutími až zdesetinásobují délku pevninského pobřeží Norska azarývají se až do vnitrozemí. K vidění jsou tisíce ostrovů různých velikostí a především to, co si tolik přejeme spatřit – polární záře. Ta je vidět jenv zimě, v létě tu totiž slunce téměř nezapadá. Norsko je právem kolébkou lyžování, podmínky jsou tu skvělé i pro rybolov a rafting.

 


Kam v Norsku za poznáním

Chcete-li v Norsku shlédnout vše podstatné, zvolte některý z poznávacích zájezdů do Norska.Můžete jej také zkombinovat s návštěvou zbytku severní Skandinávie.Cestou zkusíte plavbu trajektem po Baltském moři, navštívíte Laponsko, nejseverněji položený prales světa NPStabburdalen nebo „Paříž severu“ – město Tromsø a mnohé další.

Island – „exotika severu“

Díky své geografické poloze není Island zrovna zemí pro milovníky rozpálených pláží a noční zábavy. Island láká dobrodruhy na nespoutanou přírodu – sopky a gejzíry lávy, ledovce,vodopády, kilometry větrných černých pouští, dlouhéholé planiny a v neposlední řadě také polární záři. Při dovolené na Islandu zažijete dokonalý soulad s přírodou, poznáte co je to absolutní klid. Také proto patří Island dlouhodobě mezi země umísťující se v čele anket o nejvhodnější místo k životu.

 Irsko – smaragdový ostrov Keltů

Irsko láká na nekonečné plochy zeleně doplněné jezery s křišťálovou vodou a strmými útesy. Místní obyvatelé jsou potomky Keltů a mají v sobě jejich životní pokoru. Irsko bylo léta jen chudou kolonií Anglie, ale díky cílevědomosti místních obyvatel se ke konci 20. století vypracovalo najednu z nejvyspělejších zemí Evropy. Na zájezdech v Irsku na vás dýchne bohatá historie země na každém rohu. Mimochodem, místní menhiry,dolmeny a megalitické památky jsou starší než pyramidy v Egyptě.Nepochybně podlehnete typické hudbě a tancům v místních hospůdkách, ke kterým vás kromě partnera vyzve také místní whiskey a pivo Guinness.