659ZOBRAZENÍ


Bulharsko - Primorsko je malé městečko ležící na poloostrově. Patří mezi nejoblíbenější cíl Čechů jezdících do Bulharska. Primorsko není tak ideální ani pro návštěvníky zajímavé místo jako je třeba Sozopol nebo Zlaté Písky. Primorsko leží 54 km od Burgasu.

Je to velmi živé město. Vedle obchodů, restaurací, barů, diskoték a klubů zde naleznete směnárny, poštu, banku, 24 hod zdravotní službu a i ovocný trh V hlavních turistických oblastech byla po privatizaci obnovena a doplněna infrastruktura služeb, takže známá letoviska jako Zlaté Písky, Primorsko, Albena nebo Sluneční pobřeží jsou schopny nabízet kvalitní služby srovnatelné s místy ve Španělsku a Řecku.

 

Pláže

nachází se zde 2 známé pláže, které jsou snadno dostupné z každého místa poloostrova. Severní pláž je otevřené moře a je živější, větrnější a s poměrně velkými vlnami. Na jejím konci naleznete nudistickou pláž. Naopak poloostrovem chráněná druhá jižní pláž zde má k dispozici tobogán, větší klid na koupání a dobré podmínky pro dovolenou s dětmi. Na obou těchto plážích nabízí pak letovisko Bulharsko - Primorsko bohatou nabídku sportovních aktivit a vodních sportů.

Zajímavá místa a památky

Nesebar: památka UNESCO - jedno z nejstarších evropských měst doby před více než 2000. Město si zachovalo staletý půdorys křivolakých uliček s malebnými domy z 19.stol., nejstarším chrámem je zde trojlodní chrám Stará metropole a chrám Světa Bogorodica z 6. stol, Vsedržatel, Svatý archangel Michail a Gavril, Svatá Pareskeva, Svatý Todor.

 Novou metropolí je nazýván Svatý Štefan - částečně se zde zachovaly městské hradby z 4.-5. stol.

Rilski Monastir: největší a také nejslavnější klášter Bulharska leží 123 km od Sofie. Symbolizuje slovanské centrum odporu proti turecké nadvládě. Památka UNESCO.